Karlův most

Karlův most, původně zvaný Kamenný nebo Pražský (od roku 1870 Karlův), dal postavit Karel IV. Stavba byla zahájena v roce 1357 a řídil ji Petr Parléř.

Podrobnosti

Staroměstská mostecká věž

Nad prvním staroměstským pilířem postavil současně s mostem Petr Parléř Staroměstskou mosteckou věž, považovanou za nejkrásnější bránu gotické Evropy.

Podrobnosti

Holešovický železniční most

Holešovický železniční most (pod Bulovkou) spojuje stanici Praha-Holešovice a odbočku Rokytka v Libni. Navazuje na něj železniční tunel pod Bílou skálou.

Podrobnosti

Štefánikův most

Štefánikův most je jeden z mostů, vedoucích přes řeku Vltavu v Praze. Spojuje Revoluční třídu, která tvoří hranici mezi Starým a Novým Městem, s Letenským tunelem.

Podrobnosti

Most Legií

Most Legií je pražský silniční most přes Vltavu, sedmý po proudu řeky. Most spojuje Národní třídu (v 19. století nesla název Nové aleje) přes Střelecký ostrov s Újezdem a Malou Stranou.

Podrobnosti

Most na Slovanský ostrov

Současný most na Slovanský ostrov v Praze byl postaven v letech 1947–1948. Původní most (stál asi 40 m po proudu níže) byl poškozen povodní v roce 1940 a byl pak odstraněn a nahrazen dřevěným provizoriem.

Podrobnosti

Most na Dětský ostrov

Současný most na Dětský ostrov byl postaven mezi lety 1933 a 1941 podle projektu Vlastislava Hofmana jako železobetonový oblouk se spolupůsobící mostovkou.

Podrobnosti

Most na Císařskou louku

Most na Císařskou louku je ocelový příhradový poloparabolický most, postavený v roce 1901 na návodním (jižním) konci Císařské louky, u hranice Smíchova a Hlubočep.

Podrobnosti

Most na Veslařský ostrov

Současný most na Veslařský ostrov byl postaven v letech 1956–1958. Umožňuje přístup z Podolského nábřeží na pravém břehu Vltavy na Veslařský ostrov.

Podrobnosti

Vyšehradský železniční most

Železniční (Vyšehradský) most Železniční most spojující břehy Výtoně a Smíchova je čtvrtým mostem klenoucím se přes řeku Vltavu na území města Prahy.

Podrobnosti

Palackého most

Palackého most Původní název mostu byl "Kamenný most z Prahy na Smíchov", postaven podle projektu Josefa Reitera a Bedřícha Münzbergera. Jedná se o pátý most přes řeku Vltavu, který byl zpřístupněn v roce 1878.

Podrobnosti

Jiráskův most

Jiráskův most Jiráskův most je dalším mostem (šestý most přes řeku Vltavu na území Prahy), spojujícím pravobřežní Nové město s levobřežní čtvrtí Smíchov.

Podrobnosti

Mánesův most

Mánesův most Mánesův most vznikl na místě bývalé železné vysuté lávky, podle projektu Františka Mencla a Antonína Nového. Most byl původně pojmenován podle Františka Ferdinanda d´Este, kdy po vzniku samostatného Československého státu v roce 1918 byl most přejmenován na Mánesův, podle významného českého malíře Josefa Mánesa.

Podrobnosti

Čechův most

Čechův most Most nese jméno Svatopluka Čecha, českého básníka a cestovatele. Jedná se o nekratší a nejzdobnější secesní most nejen v Praze, ale i v celém Česku.

Podrobnosti

Informace

Počasí v Praze

Aktualizováno 01-01-1970 01:00