Charles' Bridge

Charles' Bridge, originally known as the Stone Bridge or Prague Bridge (Charles' Bridge from 1870), is named for Charles IV. Construction was begun in 1357, directed by Petr Parler.

Details

Old Town Bridge Tower

Along with the bridge, Petr Parler built the Old Town Bridge Tower right above the first pillar on the Old Town side of the bridge. It is considered the most beautiful Gothic gate in Europe.

Details

Holešovický železniční most

Holešovický železniční most (pod Bulovkou) spojuje stanici Praha-Holešovice a odbočku Rokytka v Libni. Navazuje na něj železniční tunel pod Bílou skálou.

Details

Štefánikův most

Štefánikův most je jeden z mostů, vedoucích přes řeku Vltavu v Praze. Spojuje Revoluční třídu, která tvoří hranici mezi Starým a Novým Městem, s Letenským tunelem.

Details

Most Legií

Most Legií je pražský silniční most přes Vltavu, sedmý po proudu řeky. Most spojuje Národní třídu (v 19. století nesla název Nové aleje) přes Střelecký ostrov s Újezdem a Malou Stranou.

Details

Most na Slovanský ostrov

Současný most na Slovanský ostrov v Praze byl postaven v letech 1947–1948. Původní most (stál asi 40 m po proudu níže) byl poškozen povodní v roce 1940 a byl pak odstraněn a nahrazen dřevěným provizoriem.

Details

Most na Dětský ostrov

Současný most na Dětský ostrov byl postaven mezi lety 1933 a 1941 podle projektu Vlastislava Hofmana jako železobetonový oblouk se spolupůsobící mostovkou.

Details

Most na Císařskou louku

Most na Císařskou louku je ocelový příhradový poloparabolický most, postavený v roce 1901 na návodním (jižním) konci Císařské louky, u hranice Smíchova a Hlubočep.

Details

Most na Veslařský ostrov

Současný most na Veslařský ostrov byl postaven v letech 1956–1958. Umožňuje přístup z Podolského nábřeží na pravém břehu Vltavy na Veslařský ostrov.

Details

Vyšehradský železniční most

Železniční (Vyšehradský) most Železniční most spojující břehy Výtoně a Smíchova je čtvrtým mostem klenoucím se přes řeku Vltavu na území města Prahy.

Details

Palackého most

Palackého most Původní název mostu byl "Kamenný most z Prahy na Smíchov", postaven podle projektu Josefa Reitera a Bedřícha Münzbergera. Jedná se o pátý most přes řeku Vltavu, který byl zpřístupněn v roce 1878.

Details

Jiráskův most

Jiráskův most Jiráskův most je dalším mostem (šestý most přes řeku Vltavu na území Prahy), spojujícím pravobřežní Nové město s levobřežní čtvrtí Smíchov.

Details

Mánesův most

Mánesův most Mánesův most vznikl na místě bývalé železné vysuté lávky, podle projektu Františka Mencla a Antonína Nového. Most byl původně pojmenován podle Františka Ferdinanda d´Este, kdy po vzniku samostatného Československého státu v roce 1918 byl most přejmenován na Mánesův, podle významného českého malíře Josefa Mánesa.

Details

Čechův most

Čechův most Most nese jméno Svatopluka Čecha, českého básníka a cestovatele. Jedná se o nekratší a nejzdobnější secesní most nejen v Praze, ale i v celém Česku.

Details

Informations

Weather in Prague

Updated 01-01-1970 01:00