Daliborka

Stojí na konci Zlaté uličky. Válcová dělová věž byla postavena ve svahu nad Jelením příkopem v roce 1496 Benediktem Riedem. Původně byla vyšší, ale do současnosti se dochovalo pět podlaží.

Podrobnosti

Jindřišská věž

Nové Město, Jindřišská Karel IV. podepsal 3. března 1348 zakládací listinu Nového Města pražského. Jeho hlavními centry se staly Dobytčí trh (Karlovo náměstí), Koňský trh (Václavské náměstí) a Senný trh (Senovážné náměstí).

Podrobnosti

Novoměstská radnice

Radnice se poprvé připomíná v roce 1377. Měla již tehdy dvě patrová křídla, dodnes ve hmotě zachovaná. V křídle do náměstí byly reprezentační prostory pro městskou obec, v křídle do Vodičkovy ulice úřadovny a vězení.

Podrobnosti

Staroměstská mostecká věž

Nad prvním staroměstským pilířem postavil současně s mostem Petr Parléř Staroměstskou mosteckou věž, považovanou za nejkrásnější bránu gotické Evropy.

Podrobnosti

Prašná brána

Prašná brána uzavírá na východě Celetnou ulici a vytváří monumentální vstup na Staré Město. Od 1. poloviny 13. století stávala v těchto místech brána zvaná Odraná.

Podrobnosti

Malostranská vodárenská věž

Malostranská vodárenská věž zvaná též Petržilkovská věž je nejmenší pražská historická vodárenská věž, jediná z historických vodárenských věží při levém břehu řeky Vltavy.

Podrobnosti

Malostranské mostecké věže

Malá Strana Nižší mostecká věž, též zvaná Juditina, je v jádru románská, pochází asi z počátku 2. čtvrti 12. století. Je zřejmě starší než byl Juditin most.

Podrobnosti

Informace

Počasí v Praze

Aktualizováno 01-01-1970 01:00